• -

Interview Miroslav Provazník pre Top Fashion | Ak nemáte rozpočet na kvalitné magnézium, radšej neužívajte žiadne

Category : Články , Media

Zdravý životný štýl, vhodná strava a adekvátny pohyb, to všetko je dôležité ak chceme, aby sme boli fyzicky a psychicky výkonní a zdraví.

Avšak aj keď sa snažíme jesť zdravo, v bio kvalite a v dobrom kvantitatívnom pomere, nie vždy dokážeme telu dodať prostredníctvom prirodzenej stravy všetky minerály, ktoré potrebujeme. Najviac deficitným minerálom v ľudskom tele je horčík. S odborníkom na zdravý životný štýl Miroslavom Provazníkom sme sa porozprávali o tom, že nie je horčík ako horčík, v čom všetkom nám môže doplnenie horčíka pomôcť, a tiež to, ako rozoznáme kvalitný a nekvalitný produkt.

progress culture magnézium

V lekárni je široká škála produktov magnézií, v rôznych formách, s rôznymi ďalšími minerálnymi doplnkami a v rôznych cenových reláciách. Ako si ako laik dokážem vybrať účinný produkt alebo nadľahčím otázku, nie sú vlastne všetky magnézia rovnaké?

Práve naopak. Nie je magnézium ako magnézium, a myslieť si, že všetky sú rovnaké by bola veľká chyba. Magnézium má viaceré formy (napr. oxid, citrát, malát atď.), tieto formy majú rôznu vstrebateľnosť v našom tele, a tak isto pôsobia na určitý telesný systém. Magnézia v lekárni alebo bežné výživové doplnky obsahujúce magnézium obsahujú väčšinou formu oxid (oxid horečnatý). Táto forma sa vo farmácii využíva ako laxatívum (pretože je najlacnejšia) a má 4% vstrebateľnosť. To znamená, že za svoje peniaze dostanete produkt, z ktorého využije vaše telo 4% a zvyšok vylúči. V prípade, že chcete účinný produkt, musíte vyberať magnézium, ktoré je v chelátovej forme (viaže sa v tele na tú-ktorú aminokyselinu) a ideálne bude, ak zvolíte produkt, ktorý obsahuje týchto foriem viacero (bežne sa používa iba jedna forma).

Prečo sa oplatí investovať práve do tých drahších magnézií?

Pretože ich efekt cítite hneď a za svoje peniaze dostanete niečo, čo telo využije. Lacné magnézia okrem iného obsahujú aj pomocné látky a plnidlá, ktoré ešte viac znižujú účinok produktu a tak isto sú pre ľudské telo nebezpečné. Drahšie magnéziá sú kvalitatívne úplne niekde inde a ich efekt na sebe budete skutočne cítiť. Všetko by to malo byť iba o výsledkoch a teda neinvestujte svoje peniaze do niečoho, čo vám neprináša výsledky. Kvalita v tomto naozaj rozhoduje, a ak nemáte rozpočet na kvalitné magnézium, radšej neužívajte žiadne.

IMG 4773.HEIC

Komu dopĺňanie magnézia odporúčate, a pre koho by mal byť užívanie magnézia takmer povinnosťou?

Všetkým. Magnézium v tele reguluje asi 600 enzymatických procesov. Dokonca sa v súčasnosti odhaduje, že týchto procesov je viac ako 1.000. Tým pádom je magnézium potrebné takmer na všetko. Absolútnu povinnosť užívať magnézium majú ľudia, ktorí sú vystavení nadmernému stresu (fyzickému/psychickému), majú nedostatok energie, poruchy spánku, migrény, svalové tiky alebo svalové kŕče a pre ľudí, ktorí sa nedokážu večer upokojiť natoľko, aby zaspali každý deň do 5 minút od uloženia sa do postele.

V čom všetko nám magnézium dokáže v tele pomôcť?

Magnézium dokáže regulovať krvný tlak, dokáže nás zbaviť migrén a bolestí hlavy, dokáže dramaticky zvýšiť našu energiu počas dňa, naše sústredenie sa na pracovné úlohy. Magnézium tak isto odstraňuje aj chuť na sladké a je vhodným pomocníkom pri boji s nadbytočnými kilogramami. Magnézium dokáže zvýšiť váš výkon a tak isto zabraňuje dehydratácii. Najväčším benefitom magnézia je ale zlepšenie spánku a jeho výrazné skvalitnenie – zaspávanie do 5 minút po uložení sa do postele, neprerušený a hlboký spánok celú noc bez prehadzovania sa a ranné vstávanie bez problémov s energiou a bez posúvania budíka.

V jednom z vašich článkov som sa dočítala, a to je pre mňa novinka, že magnézium okrem toho, čo ste spomínali, dokáže aj detoxikovať organizmus, pomôcť k očiste pečene a uvoľňovať z tela škodlivé látky.

Presne tak. Kvalitné magnézium podporí detoxikáciu a tým pádom aj odvádzanie toxínov z tela. Detoxikácia je totiž proces, ktorý prebieha denne a nesúvisí s nejakými zázračnými zeleninovými šťavami alebo kúrami. Pri detoxikácii je potrebná prítomnosť aminokyselín (v prvej fáze detoxikácie) a určitých minerálov (v druhej fáze detoxikácie). Ak máte teda nedostatok minerálov, druhá fáza nie je možná a detoxikácia nemôže byť dokončená. Najviac deficitným minerálom je magnézium a práve jeho deficit môže byť za zhoršenou detoxikáciou.

Screenshot 2020 10 13 at 10.34.24

V súčasnom období, keď sa snažíme v súvislosti s pandémiou koronavírusu budovať si imunitu, siahame po rôznych doplnkoch výživy. Môže nám byť aj v tomto ohľade prospešné magnézium?

Určite áno. Ako som spomenul, magnézium je najviac deficitný minerál v ľudskom tele a zanedbávanie jeho dopĺňania môže viesť nie len k problémom spomenutým vyššie, ale tak isto aj k oslabenej imunite a k neschopnosti tela vstrebávať vitamíny.

Vo vašej spoločnosti Progress Culture ste vyvinuli magnézium, ktoré je oproti iným výnimočné v zložení i v účinkoch. Môžete nám tento produkt predstaviť?

Progress Magnézium je asi to najčistejšie magnézium, ktoré môžete zohnať. Neobsahuje žiadne prímesy, ani pomocné látky a je „zabalené“ v rastlinnej BIO kapsuli. Progress Magnézium obsahuje až tri formy magnézia (samozrejme každá z nich je v chelátovej forme), ktoré v tele dohromady zastávajú najširšie spektrum funkcií. Kombináciou týchto vlastností dosahujeme u klientov to, že už po troch dňoch mi píšu, že sa vyspali tak, ako nikdy predtým v živote, a že cez deň majú energie na rozdávanie. Progress Magnézium je spomedzi môjho portfólia najobľúbenejší produkt u tisícky klientov. Tento klenot, ako ho volajú moji klienti, dodáva hmatateľné výsledky a rýchlo a jednoducho zlepší kvalitu vášho spánku na nerozoznanie.

Ďakujem portálu www.top-fashion.sk za zverejnenie článku o najlepšom Progress Magnéziu.

-Miroslav Provazník

Ak ste v článku našli užitočné informácie a páčil sa Vám, dajte stránke Progress Culture na Facebooku „páči sa mi to“ a vopred Vám ďakujem tiež za zdieľanie článku so svojimi blízkymi. Informácii bude oveľa viac.

V prípade záujmu dostávať všetky novinky priamo do Vašej e-mailovej schránky, vyplňte nižšie, prosím, svoje meno a e-mailovú adresu.