• -

Konečne pekný zadok a ploché bruško…

Category : Články , Tréning

Pozrite sa, ako vyriešiť najčastejšie ženské problémy – plochý zadok a prebytok tuku na bruchu.

IMG_4700

Vo svojich začiatok som sa, prirodzene, zameriaval na naberanie svalovej hmoty a zvyšovanie sily. Z tohto dôvodu som totiž začal cvičiť a táto problematika sa teda stala mojim bodom záujmu.

Ako som tak už pár rokov cvičil, všimol som si, ako narastá záujem žien o cvičenie. V dobách, keď som začínal boli skôr fitnes centrá (resp. vtedy iba posilňovne) pre mužov, ktorí chcú zdvíhať činky a byť svalnatí. Ženy sa venovali viac klasickému aerobiku, plávaniu, korčuliam atď.

V určitom bode nastal zlom a po príchode na tréning bolo možné vídať už aj nejakú tú ženu, čo bolo príjemné nie len pre oko, ale aj pre motiváciu.

Stále však išlo o tréning prevažne zložený z kardia na bežiacom páse alebo stacionárnom bicykli. Zmenilo sa tak iba prostredie a z prírody sa ženy presunuli dovnútra.

Tento trend sa s menšími obmenami (ako napr. príchod CrossFitu, „funkčného tréningu“, atď.) drží dodnes.

Žena chce dobre vyzerať, príde do fitnes centra a začne robiť kardio. Tie odvážnejšie si potom chvíľu poobzerajú a poskúšajú nejaké stroje a idú domov. Ak si aj najmú osobného trénera, väčšinou to má rovnaký priebeh, akurát je tých strojov viac a občas sa vyskytne aj nejaký cvik na brucho.

Musím uznať, že Vás, milé dámy, chápem. Keď som prvýkrát prišiel do posilňovne, nevedel som, čo robiť a bol som stratený. Rovnako ako Vy. A to som bol v chlapskej spoločnosti, kde nebola ani jedna žena. Vás tak čaká neľahká úloha, vyrovnať sa s neznámym prostredím a ešte aj pohľadmi mužov, ktorí by Vám chceli ukázať svoju zbierku proteínových doplnkov.

Nebolo by skvelé, ak by ste mohli prísť do posilňovne s presným návodom, čo robiť a nemuseli by ste skončiť zase iba pri tom behaní na páse, ktorý Vás aj tak už nebaví?

Rozhodol som sa Vám pomôcť.

Uvažoval som nad tým už dlho, ale napokon ma prinútil až e-mailový tlak (mám dokonca podozrenie, že ste sa na mňa dohodli, pretože mi všetky otázky tohto druhu prišli v rámci 4 dní) viacerých žien, ktoré sa dožadovali nejakého tréningového plánu pre ženy.

Na tréningovom pláne pre ženy som pracoval už dlhšie. Stále som sa však nedostal k jeho finálnej podobe, pretože som ho nepovažoval za niečo, o čo by bol až tak veľký záujem (čo som sa mýlil) a hlavne, vedel som, že môj tréningový plán pre ženy nemôže byť obyčajný.

Jedna z vecí, ktoré mi trhajú srdce je, keď vidím, ako príde žena so svojim partnerom do fitka a partner jej naordinuje to, čo cvičí on.

Môžeme tak potom vidieť ženy, ktoré musia stráviť pondelky benchovaním a bicepsom. Utorky drtia mŕtve ťahy po 10 opakovaní, stredy sú vyhradené kardiu na páse a štvrtky predlaktiu a lýtkam atď.

Nehovoriac o tom, že tréning tohto typu nerešpektuje iné hormonálne nastavenie ženského tela a tak isto aj iné nároky na spaľovanie tuku, ktoré ženy majú.

Ak by sme aj brali do úvahy skupinové tréningy alebo CrossFit, tieto tréningy zase nemôžu vždy 100% obsiahnuť ďalší faktor, ktorý vplýva na tréning – psychologický profil žien. Pretože tréning musí aj baviť a pokiaľ nevyhovuje Vášmu psychologickému profilu, tak je zle.

Preto som chcel niečo, čo všetky tieto problémy odstráni a vznikne tak tréning, ktorý Vás bude baviť a bude Vám prinášať výsledky tam, kde to každá žena vyžaduje.

Celá moja snaha zašla tak ďaleko, že som určité obdobie ťahal zo žien informácie iba o tom, ako by podľa nich mohol vyzerať ideálny tréning, čo ich baví a čo už nie (mimochodom, nič, čím by ste sa stali hviezdou piatkového večera).

Ženy v mojom okolí sa stali objektom pokusov a hlbokých analýz.

Všetko to stálo za to, pretože Vám dnes môžem predstaviť tréningový program pre ženy Progress Culture: Pink Army.

Tréningový program, ktorý rešpektuje ženský hormonálny profil a nečaká, že skúšanie maximálky na bench-press alebo 500 mávnutí bambusovou paličkou z Vás urobí femme fatale.

Tréniningový program, ktorý rešpektuje, že ženy baví iný typ tréningu, ako mužov.

Tréningový program, ktorý Vám konečne pomôže získať oblý a pekný zadok, prostredníctvom nie len správnych cvikov, ale aj prostredníctvom ich správneho poradia a rôznych tréningových parametrov, ktoré v spoločnej kombinácii vedú k prebudeniu zadku aj vtedy, ak ste nikdy v živote necvičili a neviete ho používať, ale aj vtedy, ak cvičíte už nejakú dobu, ale so zadkom sa Vám stále nedarí pohnúť tým správnym smerom.

Tréningový program, ktorý naštartuje spaľovanie tuku spôsobom, ktorý Vás konečne bude baviť a Vy tak nebudete musieť tráviť hodiny na páse a získate ploché bruško.

Tréningový program, ktorý Vám pomôže spevniť celé telo a nebude vytvárať svalové nerovnováhy. Vy tak neskončíte po 3 týždňoch s bolesťami chrbta, kolien alebo hlavy.

Nečakajte však, že to bude jednoduché. Ak hľadáte tréningový program, ktorý Vás pošle na predkopávanie a potom poklebetiť na bar, skúste miestneho fitnes trénera. Ja som totiž zástancom správneho tréningu, ktorý je primerane náročný a predstavuje vždy výzvu. Vždy však musí aj baviť.

Energia, ktorú vložíte do tréningového plánu sa Vám však vráti v podobe životnej formy, zvýšeného sebavedomia a životnej vitality.

Tak čo? Ideme do toho spoločne? Počítam s Vami...

Pre viac informácii kliknite sem.

Ak ste v článku našli užitočné informácie a páčil sa Vám, dajte stránke Progress Culture na Facebooku „páči sa mi to“ a zdieľajte ho so svojimi blízkymi. Informácii bude oveľa viac.

-Miroslav Provazník

V prípade záujmu dostávať všetky novinky priamo do Vašej e-mailovej schránky, vyplňte nižšie, prosím, svoje meno a e-mailovú adresu.