• -

Miroslav Provazník pre Startitup | Slováci počas pandémie čoraz viac nakupujú magnézium. Dôvodov môže byť viacero

Category : Články , Media

Milí priatelia, opäť sa o mne písalo. Som hrdý na to, že aj prestížny webový portál akým je www.startitup.sk si všimol moju prácu, pričom vo veľkej miere písali najmä o mojom, ale i Vašom obľúbenom Progress Magnéziu. O tom, aký má obrovský vplyv na imunitu sa dozviete v tomto článku…

  • Magnézium výrazne zvyšuje kvalitu spánku a v konečnom dôsledku aj imunitu
  • Nie je však magnézium ako magnézium, to z lekárne má vstrebateľnosť len 4 %
  • Slováci si magnézium na boj proti pandémii obľúbili, predaje e-shopov sú násobne vyššie
 srcset

Odborníci z celého sveta odporúčajú v tejto dobe suplementovať bežnú stravu zdravou dávkou vitamínov a minerálov. Aj e-shopy s rôznymi výživovými látkami na predajoch pozorujú, že sa Slováci rozhodli zobrať boj proti pandémii aj do vlastných rúk.

Medzi najpopulárnejšie minerály, o ktoré majú Slováci záujem, je magnézium. Látka v tele reguluje minimálne 600 enzymatických procesov a ide o najdeficitnejší minerál v ľudskom tele – inými slovami je nedostatkový.

V princípe neexistuje iný minerál, ktorý by ľudské telo tak spotrebúvalo pri svojej bežnej prevádzke tak ako magnézium,“ vysvetľuje stravovací expert Miroslav Provazník z Progress Culture.

Ani suplementy však nie sú všetko, treba ich kombinovať so zdravým životným štýlom a cvičením aj počas karantény.

zdroj: zechstein

Kvalitnejší spánok a zaspávanie do pár minút

Magnézium pôsobí hneď na viacerých frontoch, tým najzásadnejším je však zvyšovanie kvality spánku. Ako píše magazín Psychology Today, magnézium je spájané s rýchlejším zaspávaním, elimináciou nočného prebúdzania sa či so vstávaním bez problémov.

Zvýšenou kvalitou spánku sa zlepšuje aj imunita. „Vo výnimočných časoch, ako napríklad pri pôsobení koronavírusu, je preto nevyhnutné dbať na kvalitu svojho spánku, kde pomôže predovšetkým magnézium,“ radí Provazník.

Prírodné magnézium je okrem toho známe zmierňovaním bolesti, zvyšovaním energie či regulovaním krvného tlaku. Dostatok magnézia pozitívne ovplyvňuje prakticky každý aspekt života – energiu, imunitu, spánok, náladu, odolnosť voči stresu a mnohé ďalšie.

zdroj: Progress Culture – Miroslav Provazník a MMA fighter Ivan Buchinger.

Magnézium bojuje proti úzkostiam aj stresu

Minerál významne ovplyvňuje nervovú sústavu a vylučovanie relaxačných neurotransimetrov, teda látok, ktoré sú zodpovedné za prenos nervových vzruchov a informácií. Pravdepodobne aj kvôli tomu oňho teraz majú Slováci vyšší záujem – jednoducho sú v strese.

Inými slovami, neurotransmiter je látka, ktorá telu povie, ako sa má cítiť – či už nabudene, motivovane alebo zrelaxovane,“ vysvetľuje Miroslav Provazník.

Magnézium pomáha vylučovať serotonín a GABA kyselinu – neurotransmitery zodpovedné za našu aktuálnu náladu. Dostatok magnézia tak pôsobí ako pomyselný balzam na nervovú sústavu a lieči škody napáchané nadmerný stresom a nevozitou.

Jedným z dôvodov, prečo sú ľudia vystresovaní a prečo na nich stres pôsobí až tak negatívne, je práve deficit magnézia. „Osobne preto odporúčam magnézium nielen vystresovaným ľuďom, ale každému, u koho je predpoklad, že v živote budú zažívať stresové situácie, ako sú napríklad ťažký tréning, náročná práca či ochorenia.

Obyčajné magnézium z lekárne pomôže len minimálne

Provazník však upozorňuje, že nie je magnézium ako magnézium. „Bežné magnézia z lekárne majú vstrebateľnosť len asi 4 %, čo znamená, že zvyšných 96 % telo nedokáže spracovať a vylúči ho.“ Väčšina tvojich peňazí tak prakticky skončí v koši.

Zamerať sa preto treba na magnézium, ktoré vie telo efektívne prijať. „V Progress Culture sme vyvinuli magnéziový mix, ktorý dosahuje násobne vyššiu vstrebateľnosť,“ hovorí o produkte Progress Magnézium Miroslav Provazník.

zdroj: Progress Culture

Účinok sa skrýva v troch formách magnézia, ktoré v tele zastávajú najširšie spektrum funkcií. Efekt Progress Magnézia je navyše širokospektrálny a možno ho cítiť už do 3 dní, čo potvrdzuje aj vyše 10 000 zákazníkov.

A dobrá správa je, že si výhody správneho magnézia už uvedomujú aj Slováci. „Nárast záujmu o magnézium v tomto období dosiahol až 150 % oproti bežnému obdobiu. Je skvelé, že sa Slovensko konečne zaujíma aj o túto oblasť,“ teší sa Provazník zo Slovákov, ktorí bežne minerály nakupujú len v lekárniach.

Ďakujem portálu www.startitup.sk za zverejnenie článku o najlepšom Progress Magnéziu.

-Miroslav Provazník

Ak ste v článku našli užitočné informácie a páčil sa Vám, dajte stránke Progress Culture na Facebooku „páči sa mi to“ a vopred Vám ďakujem tiež za zdieľanie článku so svojimi blízkymi. Informácii bude oveľa viac.

V prípade záujmu dostávať všetky novinky priamo do Vašej e-mailovej schránky, vyplňte nižšie, prosím, svoje meno a e-mailovú adresu.