• -

Ako predchádzať bolestiam ramien a ako ich liečiť?

Category : Články , Tréning

Bolesti ramien a kĺbov nie sú pre väčšinu ľudí ničím novým. Ako sa dá bolestiam ramena predchádzať a ako ich liečiť?

Push

Ako som Vám už raz spomenul, na svojej ceste som spravil množstvo chýb. Výsledkom niektorých z nich bolo to, že som si pomerne skoro prechádzal bolesťami ramien.

Ramená ma boleli pri niektorých cvikoch, niekedy stále, niekedy vôbec. Každou novou etapou, kedy som zažíval bolesti ramien, som sa ale poučil a posunul ďalej.

Trvalo mi to, v podstate 10 rokov, kým som sa dostal do stavu, že už presne viem, čo robiť a čo nerobiť, aby ma ramená neboleli. Povedal by som dokonca, že som si ich počas tých desiatich rokov dostal do stavu, že sú odolné a vďaka Bohu už dlho bez bolesti.

Počas svojej cesty som vyskúšal množstvo rehabilitačných postupov, množstvo kompenzačných cvikov a investoval veľké množstvo finančných prostriedkov do odborníkov a prírodných látok, o ktorých som si myslel, že mi pomôžu.

Veľakrát som sa posúval slimačím tempom a zdalo sa mi, že moja snaha extrémne prevyšuje výsledky a že to nemá význam. Vždy, keď som ale objavil vec, ktorá na mňa fungovala, tešil som sa. Vedel som, že sa jej mám vyvarovať (ak to bol postup v tréningu), alebo, že ju mám zaraďovať pravidelne (ak to bol nejaký cvik).

Úplne iným levelom bolo pre mňa to, keď som hodinami štúdia stravovania a prírodných látok, začal objavovať aj alternatívne prístupy. Na rovinu, väčšina kĺbových výživ nefunguje. Vo svojich začiatkoch som sa sústredil práve na kĺbovú výživu a utratil som za ňu nemalé peniaze. Dnes už viem, že som ich mohol použiť na iné látky, ktoré by mali lepší efekt. Zároveň viem, že ak by som zvolil rozumnú stratégiu stravovania, nemusel som si tým všetkým prechádzať.

S myšlienkou dať všetkým mojim doterajším skúsenostiam celistvú podobu, som sa pohrával už dávno. Potreboval som si však ešte doplniť a overiť niektoré informácie, aby som vedel, že výsledok bude 100%.

S radosťou Vám preto teraz predstavujem moje najnovšie dieťa, na ktorom som pracoval posledných desať rokov.

Je to rehabilitačný plán Progress Culture: Shoulder Fix.

 

Shoulder Fix

Tento rehabilitačný plán nie je len takým obyčajným plánom.

Ani trochu sa nepodobá plánom a postupom, ktoré Vám naordinuje lekár. Ak som prišiel k lekárovi s tým, že mám problémy s ramenom, takmer vždy som dostal odpoveď, že mám prestať cvičiť. Predpísal mi aj nejakú rehabilitáciu (neúčinnú) a kĺbovú výživu (vyhodené peniaze).

Tento rehabilitačný plán sa nezaoberá prejavom, ale ide skutočne do hĺbky. Za všetky tie roky som zozbieral najčastejšie príčiny bolesti ramien a účinné cviky, ktoré tieto bolesti odstraňujú.

A nie len to. Mojou vášňou je stravovanie a dlhoročným štúdiom som dal dohromady postupy, ktoré fungujú na ozdravenie. Stratégia v stravovaní a prírodné látky, ktoré majú potenciál liečiť sú neoddeliteľnou súčasťou tohto rehabilitačného plánu.

Rehabilitačný plán Progress Culture: Shoulder Fix pozostáva z týchto častí:

  • rehabilitačné cviky, ktoré pomáhajú posilňovať ramenné rotátory a ktoré môžu byť neskôr použité aj ako rozcvička pred normálnym tréningom
  • cviky na uvoľňovanie skrátených svalov, ktoré najčastejšie spôsobujú problémy s ramenom
  • rady a odporúčania ohľadne stravovania a látky, ktoré pomáhajú v boji proti bolestiam (nielen) ramien
  • videá všetkých cvikov
  • odporúčania ako postupovať ďalej v (neskoršom) tréningu

Informácie a postupy uvedené v tomto rehabilitačnom programe, sú bežnej verejnosti väčšinou neprístupné.

Ja idem dokonca ešte ďalej a na tvorbu tohto rehabilitačného programu som si zabezpečil odbornú pomoc – konzultácie s fyzioterapeutom.

Všetko preto, aby som sa uistil, že prinášam niečo, čo skutočne pomáha.

Cviky, ktoré sú uvedené v rehabilitačnom pláne možno použiť ako doplnok k Vášmu súčasnému tréningu, či už ako samostatný rehabilitačný a preventívny tréning, alebo ako rozcvičku pred bežným tréningom.

Stravovacie postupy a látky možno využiť na liečbu bolestí pohybového aparátu, nemusí sa jednať iba o bolesti ramena.

Ak nemáte mechanické poškodenie kĺbov, ale trpíte bolesťami ramien, ktoré sú spôsobené nesprávnym tréningom, jednostranným preťažovaním pohybového aparátu a zlými stravovacím postupmi, siahnite po rehabilitačnom pláne Progress Culture: Shoulder Fix.

Za cenu 15€ dostanete kompletný návod na to, ako posilniť ramenné rotátory a uvoľniť svaly, ktoré najčastejšie spôsobujú problémy s ramenom. Bolestí sa zbavíte správnymi stratégiami v stravovaní a prírodnými látkami, ktoré majú liečebný potenciál.

Obrovskou výhodou je to, že tento rehabilitačný plán nemá časové obmedzeniemôžete z jeho výhod ťažiť do konca života.

Ak chcete vedieť, ako rehabilitovať ramená a predchádzať ich bolestiam, kliknite sem.

-Miroslav Provazník

V prípade záujmu dostávať všetky novinky priamo do Vašej e-mailovej schránky, vyplňte nižšie, prosím, svoje meno a e-mailovú adresu.

Sledujte Progress Culture aj na Facebooku.