• -

Ako vylepšiť stravovanie bez toho, aby ste sa museli učiť zložité pravidlá?

Category : Články , Stravovanie

Naučte sa, ako vylepšiť svoje stravovanie bez toho, aby ste sa museli učiť zložité pravidlá.

Pred rokom sa stalo niečo, čo dramaticky ovplyvnilo úspech a výsledky mojich klientov v premene postavy a v ich napredovaní.

Dnes Vám poviem, čo to bolo...

Ako vytvoriť jednoduchý tip a nie zložité pravidlá?

Presne pred rokom som sedel, rovnako ako v tejto chvíli, pred počítačom. Nepísal som ale článok ako teraz, ale mal som pred sebou otvorený e-mail a rozmýšľal som. Tento e-mail bol od klientky, ktorá mala okolo 35 rokov, mala 2 deti a po prvýkrát v živote chcela začať so sebou niečo robiť.

Rozhodla sa zmeniť svoje stravovanie. Stretla ma predtým náhodou v jednom nákupnom centre a prihovorila sa mi. Z nášho rozhovoru pochopila, že zmena stravovania predstavuje úplný základ a v e-maily, ktorý som mal pred sebou mi práve zhrnula svoju predstavu a požiadavky.

Keďže nikdy predtým nemala žiadne skúsenosti s úpravou stravy (až na pár „časopisových diét“) a keďže ja nie som presypaný „tréner“, ktorý dáva každému klientovi jednu A4 s „jedálničkom“ a teda klientom zavádzam zmeny postupne, stál som pred rozhodnutím, s čím začať.

Nemám predstavu, ako dlho som pred tým otvoreným e-mailom sedel, ale presne si pamätám ten moment... „Mám to! Je to jednoduché a nebude pritom musieť veľa rozmýšľať“.

A tak vznikol tip, o ktorý sa chcem s Vami všetkými dnes podeliť.

Ako vylepšíte svoje stravovanie bez toho, aby ste sa museli učiť zložité pravidlá?

Ešte kým tak urobím, mám pre Vás dobrú a zlú správu...

Zlá správa je, že ak budeme nasledovať (aj) trend úrovne zdravia v USA, tak sme v riti.

Tak napríklad Diabetes II. typu sa v minulosti nazýval „Adult-Onset diabetes“ (úplne voľne preložené – diabetes nastupujúci v dospelosti), ale museli ho premenovať na súčasný pojem „Diabetes II. typu“.

Prečo?

Pretože tento Diabetes nepostihuje už iba dospelých, ale v US vidíme 7-10 ročné deti, ktoré dostávajú toto ochorenie alebo ktoré dokonca dostávajú infarkt. Keďže som v kontakte so svetom a s odborníkmi, môžete mi to veriť, môžete sa opýtať Vašich známych, ktorí žijú v US, alebo si tieto informácie jednoducho dohľadáte aj sami.

Dobrá správa ale je, že väčšine „civilizačných“ ochorení sa dá predísť, ak zmeníte svoj životný štýl a svoje stravovanie. Ak nechcete Vy a Vaše deti nasledovať trend z US, je na čase niečo urobiť. Začať treba postupne a práve na to je tu pre Vás tip, ktorý chcem, aby ste si dnes z tohto článku odniesli a zakomponovali ho do svojho života. Tým tipom je:

Jedzte (skutočné) jedlo a nikdy nejedzte nič, čo by ste si nedokázali pripraviť (aj) doma.

Ako to myslím?

Predstavte si margarín. Môžete si jednoducho doma urobiť margarín? Asi ťažko, jedine, že by ste mali doma laboratórium a vedeli ako prebieha frakcionácia alebo interesterifikácia.

Mali ste niekedy chuť na difosfát sodný? Hydrogenuhličitan amónny? Čo takto stabilizátor E450 alebo farbivo E120? A máte tieto veci bežne doma v kuchyni, keď varíte nedeľný obed?

Predpokladám, že nie. Ak sa však pozriete na „jedlo“ v obchodoch, veľa z nich toto obsahovať bude. Ak sa teda logicky zamyslíme, prečo by ste mali do svojho tela dávať niečo, čoho zloženie znie ako nákup na výrobu bomby? A aký asi vplyv to bude mať na Vaše zdravie, energiu a telo?

Presne tak! Zmysel to nemá žiadny a negatívne účinky na telo sú obrovské.

Ak ste sa teda v článku dostali až sem, verím, že Vám na zdraví Vás a Vašej rodiny záleží. Práve preto Vás vyzývam, začnite jesť skutočné jedlo. Ak nájdete v zložení toho, čo si práve chcete kúpiť niečo, čo nepoznáte, neviete vysloviť, bežne doma nemáte a na to, aby ste si vedeli takéto „jedlo“ urobiť doma by ste potrebovali laboratórium, nechajte tento výrobok tak a doprajte svojmu telu niečo lepšie.

Je to tak jednoduché.

Začnite postupne a zľahka a neskôr sa prepracujete k zložitejším veciam, ako napríklad (ne)vhodnosť strukovín, ako zlepšiť detoxikáciu alebo potravinové intolerancie.

A ktovie, možno sa dokonca stanete aj jedným z mojich klientov a investujete do seba v podobe stravovacej stratégie Progress Strategy, ktorá prostredníctvom praktických a postupných krokov zlepšila zdravie a zvýšila energiu počas dňa už tisíckam ľudí.

Ak ste ale na začiatku, netrápte sa pokročilými postupmi. Začnite jesť jedlo a prestaňte jesť všetko, čo si nedokážete urobiť aj doma. Je to malý, ale zásadný krok. Držím Vám palce...

-Miroslav Provazník

Ak ste v článku našli užitočné informácie a páčil sa Vám, dajte stránke Progress Culture na Facebooku „páči sa mi to“ a vopred Vám ďakujem tiež za zdieľanie článku so svojimi blízkymi. Informácii bude oveľa viac.

V prípade záujmu dostávať všetky novinky priamo do Vašej e-mailovej schránky, vyplňte nižšie, prosím, svoje meno a e-mailovú adresu.