• -

Dokonalá stratégia proti celulitíde, o ktorej Vám nikto nepovie

Category : Články , Stravovanie

Celulitída – postrach mnohých žien, ale aj mužov.

cranberries

Nedávno som dostal výbornú otázku od klienta, ktorý ako milujúci partner, chcel odo mňa, aby som mu poradil nejakú stratégiu pre jeho priateľku, ktorá by jej pomohla s celulitídou.

Túto otázku dostávam často od klientok a až doteraz som ju vždy riešil individuálne. Dnes som sa však rozhodol odhaliť Vám moju stratégiu, o ktorej klientky referujú ako o jedinej vysoko účinnej.

Vo svojom arzenáli mám množstvo nástrojov pre akékoľvek ciele a teraz po prvýkrát poskytnem širokej verejnosti jeden z nich – konkrétny protokol proti celulitíde.

Budem preto rád, ak mi napíšete, aké výsledky ste s touto stratégiou proti celulitíde dosiahli.

Odskúšaná stratégia proti celulitíde, o ktorej Vám niekto nepovie

Najskôr si však musíme v skratke povedať, čo to celulitída vlastne je.

Celulitída je stav, ktorý postihuje najmä ženy, aj keď sú mi známe aj prípady mužov, ktorí celulitídu majú. Celulitída je viac-menej estetický problém – aj keď, ako to už býva, aj celulitída je signálom tela, že niečo nie je v poriadku. Celulitída je nazývaná aj pomarančová koža, pretože pri tomto stave sa tuk hromadí v podkoží tak, že vytvára hrudky a jamky, ktoré sa vyskytujú najmä na zadku a stehnách a spoločne tak vytvárajú na pohľad pomarančový efekt na koži.

Celulitída postihuje až do 95% všetkých žien a má viacero spúšťačov – hormonálne prostredie, životný štýl (stres, fajčenie atď.), nesprávna stravovacia stratégia, genetika, spomalený metabolizmus atď.

Celulitída – ako na ňu?

Celulitída je, ako už vieme, nahromadený tuk v podkoží.

Čo je však zaujímavejšie je, že ide o viac vodový tuk, ktorý vyzerá ako špongia. Nejedná sa teda o „tradičný tuk“. A práve toto je najpodceňovanejší faktor, ktorý vplýva na úspešnosť alebo neúspešnosť anticelulitídovej stratégie.

Vodový tuk je totiž spojený s nefunkčnosťou lymfatického systému.

Áno, lymfatická masáž, poviete si. Nie je to ale také jednoduché, pretože lymfatická masáž je, ako si ukážeme, dobrým doplnkom ku celkovej liečbe.

Čo sa teda dá robiť?

Nasleduje konkrétny protokol proti celulitíde.

Tento protokol je vhodné dodržiavať aspoň 4 týždne a následne v prípade potreby opakovať v určitých cykloch, ktoré sú oddelené pauzou, počas dlhého časového obdobia, kým nedôjde k uspokojivým zmenám.

Denne:

*1.9 litra zmesi pozostávajúcej z vody a brusnicovej šťavy v pomere 7:1 (na 210ml vody 30ml brusnicovej šťavy)

*5-10 minút skákania na švihadle alebo inej dynamickej aktivity (napríklad trampolína)

Doplnková stratégia pre urýchlenie výsledkov:

*intenzívny silový tréning

*banková masáž

*detoxikačná medová masáž

*manuálna lymfodrenáž

*správna stravovacia stratégia

Brusnicová šťava obsahuje 4 rôzne druhy organických kyselín, ktoré pomáhajú očistiť lymfatický systém a v tele sa správajú ako „pojedače tukových molekúl“.

POZOR! Je extrémne dôležité používať skutočnú šťavu z brusníc (ideálne organických) a nie brusnicový džús. Hľadajte teda v obchodoch so zdravou výživou a nie v bežných supermarketoch. 

Skákanie na švihadle je extrémne dôležitou súčasťou celej terapie, pretože potrebujete rozprúdiť celý systém na to, aby sa celulitída začala hýbať tým správnym smerom (smerom od Vás preč). Vynechávanie tohto bodu je sabotovanie polovice úspechu.

Intenzívny silový tréning má extrémne množstvo benefitov, o ktorých som napísal množstvo článkov. Pre boj s celulitídou je však dôležité, že upravuje hormonálne prostredie, ktoré je, ako už viete, jedným zo spúšťačov celulitídy a zároveň pomáha upravovať metabolizmus. Nemusí ísť o silový tréning s činkami vo fitnes centre. Stačí Vám 20 minútový silový tréning, 4x týždenne, ktorý môžete odcvičiť aj doma.

Banková a medová masáž sú skvelými doplnkami k celkovej terapii, pretože pomáhajú z tela odstraňovať toxíny a masážne pohyby podporujú prekrvenie pokožky, ktoré spolu s ostatnými procesmi zbavujú telo celulitídy. Rovnako aj manuálna lymfodrenáž.

Na akceleráciu výsledkov a najmä na zabránenie obnovenia celulitídy potrebujete dokonalú stravovaciu stratégiu, ktorá Vám pomôže udržiavať Váš lymfatický systém funkčný a zároveň dá telu priestor na vytvorenie správneho hormonálneho prostredia. Stravovanie Vás však musí baviť a musí dať telu priestor na doplnenie všetkých potrebných látok, o ktoré Vás stresujúci životný štýl oberá.

Celulitída je stav, ktorý vychádza z nahromadenia tuku v podkoží. Tento tuk je pritom viac vodový, niečo ako špongia, čo indikuje nefunkčnosť lymfatického systému. Spolu s nefunkčným lymfatickým systémom spôsobujú celulitídu aj nesprávny životný štýl, pomalý metabolizmus, nesprávne stravovacie návyky a zlé hormonálne prostredie. Ako najúčinnejšou stratégiou je denné pitie zmesi pravej brusnicovej šťavy a vody, spolu s dynamickými pohybmi a intenzívnym silovým tréningom. Pre akceleráciu výsledkov je vhodné zamerať sa na správnu stravovaciu stratégiu, ktorá pomáha zrýchliť metabolizmus a upraviť hormonálne prostredie a zvoliť doplnkové procedúry ako banková masáž, detoxikačná medová masáž a manuálna lymfodrenáž.

-Miroslav Provazník

Ak ste v článku našli užitočné informácie a páčil sa Vám, dajte stránke Progress Culture na Facebooku „páči sa mi to“ a zdieľajte ho so svojimi blízkymi. Informácii bude oveľa viac.

V prípade záujmu dostávať všetky novinky priamo do Vašej e-mailovej schránky, vyplňte nižšie, prosím, svoje meno a e-mailovú adresu.