• -

Interview Miroslav Provazník pre Bystricoviny.sk | Čo spája Vladimíra „Draculu“ Moravčíka s expertom na zdravú výživu Miroslavom Provazníkom?

Category : Články , Media

Je úžasné, keď sa o Vás píše. Prečítajte si aj Vy článok o mne, Vladovi Moravčíkovi a našich spoločných začiatkoch.

Dvaja muži, dve rozdielne osobnosti, jeden spoločný cieľ. Prvým z nich  je Miroslav Provazník, expert v oblasti zdravej výživy a stravovania. Ten druhý je slovenská legenda, niekoľkonásobný majster sveta a Európy v thajskom boxe – Vladimír „Dracula“ Moravčík. Čo týchto dvoch mužov vlastne spája?

Miroslav Provazník je expert na zdravú výživu a stravovanie. Okrem toho je zakladateľ Progress Culture, Progress Shop, autor knihy „100 tipov pre Váš lepší život,“ autor prednášok a spíker, zároveň je autorom najpredávanejšej stravovacej stratégie Progress Strategy.

Počas dlhoročnej kariéry publikoval viac ako 190 článkov z oblasti silového tréningu a stravovania. Vystupuje aj ako tréner a nadšenec funkčných postupov v stravovaní. Mnohí známi športovci, ale aj „bežní smrteľníci“ o ňom hovoria, že je vo svojom odbore najlepší.

Slovenského Muay – thai mága Vlada Moravčíka netreba veľmi predstavovať. Za všetko hovorí najmä to, že ide o šesťnásobného majstra sveta a trojnásobného majstra Európy. Na svojom zápasníckom konte má  zaznamenané dve víťazstvá ako interkontinentálny šampión. V súčasnosti pôsobí aj ako tréner vo vlastnom športovom klube Dracula Gym.

Prvýkrát sa stretli pred dvoma rokmi v Šport Zóne. Už toto stretnutie ich utvrdilo v tom,  že našli spoločnú reč po profesijnej i priateľskej stránke. Vlado ako aktívny športovec, žijúci v neustálom kolobehu tréningov a zápasov, potreboval nastaviť vhodnú stravovaciu stratégiu, zodpovedajúcu vysokej fyzickej aktivite. Dohodli si stretnutie, kde preberú možnú  stratégiu stravovania a vhodných doplnkov výživy.

Viete ako sa hovorí: „Dôveruj, ale preveruj!“ Preto mu Miro vysvetlil, ako dospel k jednotlivým postupom. Od roku 2004 sa venuje zhromažďovaniu a testovaniu poznatkov z oblasti tréningu, zdravia a výživy, na svojej ceste k vypracovaniu dokonalého stravovacieho plánu (doslova šitého na mieru)spoznal veľa neúčinných postupov a urobil veľa chýb.

Zároveň však objavil aj tie najúčinnejšie metódy, ktoré vedú k hmatateľným výsledkom. Do svojho vzdelania investoval obrovské množstvo času, energie a finančných prostriedkov a učil sa od tých najlepších. Vladove stretnutie s Mirom bolo, plné vysvetľovania prečo a ako niečo robiť alebo nerobiť. Mirove argumenty a Vladova neustála potreba vzdelávania sa v oblasti stravy a suplementov odštartovali novú éru spolupráce.

„S Vladom sme začali od úplných základov. Teda najskôr teória, v ktorej som mu vysvetlil, ako zostavíme jeho jedálniček a aké doplnky stravy zaradíme, aby sa vyhol napríklad problémom zo zažívaním alebo únave. Neskôr sme prešli do praxe, kde sme krok za krokom komplexne zmenili jeho stravovanie,“

vysvetľuje Miroslav Provazník.

Od roku 2015 si desiatky tisíc ľudí užili výsledky v premene postavy, zvyšovania výkonu a zlepšovania zdravia na základe informácii, ktoré Miroslav publikuje na svojom vzdelávacom portály Progress Culture. Tie isté poznatky aplikoval aj pri zostavovaní stratégie pre Vlada.

„Nebolo jednoduché zostavovať jedálniček pre človeka, ktorého som ja osobne bral ako legendu, ktorú som v minulosti sledoval len z diaľky ako fanúšik. Vladovi som zostavil jedálniček na mieru, pričom som s ním v neustálom kontakte ohľadne toho, ako napreduje. Nebudem Vám klamať, tešil som sa ako malé decko, keď mi povedal, že mu môj systém vyhovuje a pociťuje pozitívnu zmenu,“

dodáva s úsmevom Miro.

Miroslav Provazník má však v rukáve ešte niekoľko tromfov. Medzi jeho najžiadanejší produkt patrí „Progress Magnézium,“ ktoré sám vyvinul a ktoré užíva i odporúča tiež Vlado „Dracula“ Moravčík.

„Vladovi som dal hneď niekoľko vzoriek na vyskúšanie jeho účinkov. Okrem toho, že tento suplement napomáha ku kvalitnému spánku, má aj povzbudzujúce účinky. Hlavne jemu ako športovcovi Progress Magnézium pomohlo s elimináciou svalových kŕčov. Čo Vám budem hovoriť, z testovacieho objektu menom Vlado Moravčík sa stal pravidelný odberateľ. Namiesto večerníčka dve tabletky magnézia,“

dodáva Provazník s úsmevom.

Miroslav je známy tým, že u jeho klientov, medzi ktorých patria „bežní“ fitness nadšenci, mamičky na materskej dovolenke, top manažéri a podnikatelia, profesionálni a amatérski športovci, ide nekompromisne vždy iba po výsledkoch.

Svoju prácu neukončí, kým nenájde pre Vás ten najlepší nástroj, či už na chudnutie a naberanie svalovej hmoty, alebo na zlepšenie spánku, energie počas dňa a odstránenie všetkých zdravotných problémov.

Jeho profil @progressculture na Instagrame a web stránka www.progressculture.sk  stoja určite za pozornosť, ak sa chcete dozvedieť všetko potrebné o stravovaní.

 

Ďakujem portálu www.bystricoviny.sk za pozvanie na rozhovor, na základe ktorého vznikol aj tento zaujímavý článok pre Vás.

Ako som v článku spomenul, jediná dlhodobá zmena postavy k lepšiemu vedie cez zmeny v životnom štýle. Tieto zmeny ale nemôžu byť nárazové (diéty) alebo založené na rôznych výmysloch, mýtoch a polopravdách a preto ak už dlho hľadáte praktický návod, ktorý Vám pomôže meniť postavu k lepšiemu, dramaticky zvýšiť Vašu energiu počas dňa a zlepšiť Vaše zdravie, investujte do seba v podobe stravovacej stratégie Progress Strategy, ktorá pomohla už tisíckam ľudí žiť kvalitnejší život a zlepšiť ich sebavedomie a dobrý pocit zo seba. Pozor, medzi svojimi klientmi však chcem iba ľudí, ktorí sa majú radi a vidia zmysel v investícii do seba. Ak medzi nich nepatríte, Progress Strategy si určite neobjednávajte.

-Miroslav Provazník

Ak ste v článku našli užitočné informácie a páčil sa Vám, dajte stránke Progress Culture na Facebooku „páči sa mi to“ a vopred Vám ďakujem tiež za zdieľanie článku so svojimi blízkymi. Informácii bude oveľa viac.

V prípade záujmu dostávať všetky novinky priamo do Vašej e-mailovej schránky, vyplňte nižšie, prosím, svoje meno a e-mailovú adresu.