• -

5 ďalších dôvodov, prečo sa vyhýbať cukru + praktické tipy ako bojovať s chuťou na sladkosti

Category : Články , Stravovanie

Včera sme si článkom o cukre povedali, že je základnou potravou pre rakovinové bunky.
Dnes by som Vám rád priniesol 5 ďalších dôvodov, prečo cukor zo stravy vylúčiť a praktické tipy, ako bojovať s chuťou na sladké, respektíve cukor.

sugar_sweet_kringel

Dôvod #1:

Pitie cca 250ml sladeného nápoja denne, zvyšuje riziko, že si vybudujete diabetes II. typu o 18 až 22%. Netýka sa to iba sladených nápojov typu cola. Ide napríklad aj o Frappucino, športové nápoje, alebo mlieko s príchuťou.

Dôvod #2:

Každým jedným bodom, kedy je Váš krvný cukor nad 70 mg/dL, sa zvyšuje riziko srdcových ochorení o 5%. Takže, ak je Váš krvný cukor 100 mg/dL, Vaše riziko srdcovej choroby sa práve zvýšilo o 150%. Schválne, aké boli Vaše posledné hodnoty krvného cukru?

Dôvod #3:

Ak prijmete cukor, telo zvýši inzulín. Inzulín je hormón starnutia. Existuje jeho spojenie nielen s diabetom II. typu, ale aj s infarktom, zlyhaním obličiek, mŕtvicou, rakovinou a slepotou. Napokon, videli ste niekedy diabetika, ktorý by nemal problém so zrakom?

Dôvod #4:

Alarmujúce číslo ľudí má vyššiu, ako optimálnu úroveň krvného cukru. Vyššia ako optimálna hladina krvného cukru je spojená s prehnanou konzumáciou cukru. Okrem iného.

Dôvod #5:

Problém nie je iba v cukre, ktorý je v sladkostiach. Fruktóza, ako cukor, ktorý je napríklad v ovocí, neposkytuje pocit uspokojenia. Je tak ľahké jesť príliš veľa ovocia a tým pádom zvyšovať príjem cukru a vylučovanie inzulínu.

Čo robiť ak stále pociťujete neodolateľnú chuť na cukor?

Sú dva najčastejšie dôvody, prečo máte stále chuť na sladkosti, respektíve cukor.

Prvým je, že nemáte dostatok bielkovín v strave.

Druhým je, že nemáte dostatok minerálov v strave.

Riešenie je jednoduché – pridať viac bielkovín do stravy a doplňovať potrebné minerály. Všetci moji klienti vedia, že minerály sú prvým doplnkom výživy, ktorý odporúčam úplne každému. K týmto témam sa ešte dostaneme podrobnejšie.

Dovtedy si strážte svoj príjem cukru. Netvrdím, že už nikdy si nemôžete dať koláč s rodinou. Rozhodne ale stojí za pozornosť, ak konzumujete cukor denne a/alebo v prehnaných množstvách.

Ak Vás zaujíma, aké metódy použiť v boji s chuťou na sladké, siahnite po Progress Strategy. Rekordnou dobou, počas ktorej sa klienti zbavili chute na sladké, je zatiaľ 1 týždeň.

Okrem stráženia príjmu cukru, je pre posilnenie zdravia nevyhnutná aj pravidelná pohybová aktivita. Ak neviete ako s ňou začať, využite tréningový plán pre nováčikov.

-Miroslav Provazník

Ak ste v článku našli užitočné informácie a páčil sa Vám, dajte stránke Progress Culture na Facebooku „páči sa mi to“ a zdieľajte ho so svojimi blízkymi. Informácií bude oveľa viac.

V prípade záujmu dostávať všetky novinky priamo do Vašej e-mailovej schránky, vyplňte nižšie, prosím, svoje meno a e-mailovú adresu.