• -

Ako si vybrať správny produkt?

Category : Články , Stravovanie

Ktorý z produktov Progress Culture si vybrať, aby skrátil cestu k Vašim cieľom?

IMG_3488

Vzhľadom na otázky, ktoré dostávam , kde sa pýtate, ktorý produkt zvoliť, pripravil som pre Vás krátkeho sprievodcu, podľa ktorého budete môcť zvoliť správny produkt pre svoje ciele.

Pri premene postavy, životného štýlu alebo obnove zdravia je dôležité zameranie na dve kľúčové veci – stravovanie a fyzická aktivita.

Základné kategórie produktov sú preto tréning stravovanie.

 

Stravovanie

Ak je Vašim cieľom zmena stravovacích návykov, ktorá povedie buď k spaľovaniu tuku, naberaniu svalovej hmoty alebo upevneniu zdravia, siahnite po Progress Strategy.

Poskytne Vám správnu stravovaciu stratégiu, ktorej sa môžete dlhodobo držať a ktorá Vám pomôže pri napĺňaní Vašich cieľov.

Nejedná sa o jedálniček s presne vypísanými jedlami a hodinami, kedy tieto jedlá jesť. Ide o stravovaciu stratégiu, ktorá Vás naučí ako počúvať vlastné telo a jeho signály, ktoré nevyhnutné látky treba telu poskytovať na dennej báze a z akých surovín jedlá zostavovať.

Ak teda hľadáte diktátorský systém, ktorý Vám presne o 10:00:02 naordinuje 250g tvarohu, 4 čučoriedky a 1/8 banánu a z doplnkov výživy odporučí predtréningovú pumpu, vyhnite sa tomuto produktu.

Ak však hľadáte niečo, čo Vám poskytne znalosti a presný návod na to, ktoré látky a kedy sú pre Vaše ciele a možnosti nutné dopĺňať a uvítate základné pravidlá, ktoré Vám poskytnú pomerne voľnú ruku pri tvorbe chutných a zaujímavých jedál, Progress Strategy je pre Vás.

Produkty z oblasti stravovania sa budú v budúcnosti rozširovať.

Tréning

Tréningové programy som rozdelil na 3 základné kategórie, ktoré na seba nadväzujú a poskytujú teda dostatočný priestor na dlhodobý progres.

Ak ste ešte nikdy necvičili, ale chcete začať so správnym tréningom, ktorý Vás naučí základy, je pre Vás ideálny Welcome Training (nováčik), ktorý Vám pomôže vybudovať návyk na pravidelný tréning bez toho, aby Vás to príliš zaťažilo časovo (max. 20 minút denne) alebo aby Vás brzdili obavy z cudzieho prostredia (cvičiť sa dá doma).

Ak s cvičením malé skúsenosti máte, ale chcete dať svojmu tréningu nejaký správny systém, potrebujete niečo, čo nie je príliš prekombinované a čo Vám ukáže základy, na ktoré sa sústrediť a ktoré Vám pomôžu budovať silu celého tela a nepreťažovať určité partie, čo neskôr môže viesť k začiatočníckym zraneniam. Welcome Training (začiatočník)  je v tomto ohľade ideálnou voľbou.

Ak ste pokročilý, ale Váš tréning Vám nepomáha budovať svalovú hmotu a silu tak ako by ste si predstavovali, potrebujete zmenu. Welcome Training (pokročilý) pomáha budovať svalovú hmotu a silu celého tela pokročilými metódami zo silového tréningu.

Tento tréningový program je tiež vhodný pre tých, ktorí chcú vyskúšať tréning pod mojim vedením, ale nie sú ochotní trénovať podľa môjho systému dlhú dobu. Tréningový plán je na 4 týždne. Je to dostatočne dlhá doba na zaznamenanie výsledkov a dostatočne krátka doba, aby Vám to nenarušilo Vašu periodizáciu počas roka, ak sa rozhodnete nepokračovať.

Tréningový program Welcome Training (master) je náročnejšou verziou programu pre pokročilých a obsahuje väčšie množstvo tréningových metód.

S tréningovým programom Progress Culture: Strength Intro začínajú dve kategórie ľudí. Prvou sú tí, ktorí sú po dokončení Welcome Trainingu (začiatočník, pokročilý), druhou sú tí, ktorí už malé skúsenosti s tréningom majú, ale chcú začať so správnym silovým tréningom.

Tento tréningový program pomáha budovať silu a svalovú hmotu celého tela a tiež pomáha spaľovať tuk. Predchádza budovaniu svalových nerovnováh, ktoré neskôr vedú k zraneniam a neumožňujú dostatočný progres a buduje základy. Ide o úvod do silového tréningu, kedy počas zábavných tréningov budujete svoje základy, na ktorých neskôr môžete stavať.

Tento program je odozvou na Váš záujem o silový tréning a na otázky ako so silovým tréningom začať, ak človek už nie je úplným nováčikom.

Tréningový program Progress Culture: Game Changer je pokračovaním Strength Intro a ťaží práve z vybudovaných základov. Tréning dostáva nový rozmer a dokážete prostredníctvom neho budovať svalovú hmotu a súčasne spaľovať tuk. Prírastky ako 2-4kg svalovej hmoty a zároveň úbytok telesného tuku sú úplne bežné. Zároveň zvyšujete výkon na základných cvikoch, čo má prenos do športu, ale aj bežného života.

Ide o tréningový program pre pokročilých, teda pre tých, ktorí už nejakú dobu trénujú, ale ich tréning im neprináša vytúžené výsledky.

Tréningové programy sa budú naďalej rozširovať. Okrem tréningových programov zameraných špecificky (napr. na zvyšovanie výkonu na drepoch), pracujem aj na pokračovaní Game Changeru.

Postupnosť  v tréningu (záleží od úrovne, kde sa nachádzate):

Welcome Training (nováčik) -> Welcome Training (začiatočník), táto možnosť je voliteľná -> Strength Intro -> Game Changer

Spolu: 32 týždňov postupného progresu za postavou svojich snov

Skúšobný tréning zdarma máte k dispozícii na tomto odkaze.

Shoulder Fix

Rehabilitačný program Progress Culture: Shoulder Fix v sebe spája prvky z tréningu aj stravovania. Ide o rehabilitačný program zameraný na problémy s bolesťou ramien.

Obsahuje moje 10 ročné vedomosti o problémoch s bolesťou ramien, ako im predchádzať a ako ich riešiť.

Okrem cvikov na priamu rehabilitáciu ramien obsahuje aj špecifické stravovacie postupy na to, aby liečba prebehla čo najrýchlejšie a najúspešnejšie.

On-line konzultácia

Konzultácia vznikla ako odpoveď na dopyt súčasných klientov, ktorí si chceli doplniť a rozšíriť informácie, ktorými disponujú a ako možnosť pre tých z Vás, ktorí majú nejakú špecifickú otázku, ktorú chcete na mňa adresovať, ale ktorej zodpovedanie si vyžaduje extrémne dlhý čas.

Bežne síce odpisujem na Vaše otázky aj v dvojstranových e-mailoch, niektoré otázky si však vyžadujú viac.

On-line konzultácia je tiež spôsobom ako sa dostať k najaktuálnejším poznatkom, ktoré práve testujem, alebo ktoré ešte nie sú zahrnuté v žiadnom produkte.

Verím, že teraz už máte jasnejšie v tom, ktorý produkt je pre Vás vhodný.

Ak stále váhate, alebo Vám bolo niečo nejasné, napíšte mi.

-Miroslav Provazník