• -

Progress Culture – pokrok vo fyzickej oblasti

Category : Články , Tréning

Progress Culture alebo Kultúra pokroku má dve roviny.

Vo včerajšom článku sme si predstavili tú prvú – dosahovanie pokroku v psychickej oblasti a povedali sme si, napríklad, ako je možné vytvoriť 50 strán odborného textu za pomerne krátku dobu.

Druhou rovinou, je rovina dosahovania progresu vo fyzickej oblasti a oblasti trénovanosti. Do tejto kategórie patria všetci tí, ktorí majú akékoľvek ciele v oblasti tréningu a výkonnosti.

PCFR

Patria sem napríklad:

  • Ľudia, ktorí nemajú s tréningom žiadne skúsenosti, ale majú ambíciu s tréningom začať, no nevedia, ako na to
  • Ľudia, ktorí sa športu alebo tréningu v posilňovni venujú už nejaký čas a stagnujú, pretože sa im už dlhú dobu nedarí dosahovať pokrok
  • Ľudia, ktorých zaujíma extrémny výkon, takže najmä profesionálni atléti a masochisti, ktorí sú pripravení obetovať tréningu všetko

Táto rovina slúži ako nástroj na napredovanie vo výkonnosti.

Kto konkrétne môže ťažiť z Progress Culture v oblasti tréningu?

Určite to môžete byť práve Vy, ktorí čítate tento článok a už dávno sa pohrávate s myšlienkou, že by ste chceli začať cvičiť. Či už z estetických dôvodov alebo len preto, že chcete zlepšiť kondíciu. Dôvodov, prečo ste nezačali, môže byť viacero. Neviete ako, nemáte správnu motiváciu alebo nemáte čas a chuť chodiť do posilňovne a radi by ste cvičili vonku, prípadne doma.

Progress Culture Vás môže viesť za ruku a ukázať Vám ako správne začať.

Rovnako to môžu byť tí, ktorí sa zameriavajú na najrýchlejšie dosahovanie cieľov v špecializovanej oblasti. Napríklad, kulturista, ktorý chce za určitý časový úsek nabrať najviac svalovej hmoty a pripraviť sa do extrémnej formy. Tak isto silový trojbojár, ktorý potrebuje v stanovenom čase dosiahnuť vrchol svojej silovej formy. Rovnako aj atlét, ktorý potrebuje zvýšiť svoju rýchlosť, výbušnosť a reakcie, aby sa mohol zlepšiť vo svojom športe.

Progress Culture zahŕňa 11 rokov zbierania a testovania poznatkov tých najlepších svetových trénerov a všetkým týmto kategóriám tak môže poskytnúť ich najúčinnejšiu kombináciu.

Čo v prípade, že nespadáte ani do jednej kategórie, pretože tréningu v posilňovni sa venujete už dlhodobo a nie ste špecializovaní na žiadnu z vyššie uvedených oblastí, respektíve nesúťažíte?

Ak patríte medzi tých, ktorých už nebaví ich klasický tréning v posilňovni, môžete sa vydať cestou všestrannosti, ktorá povedie k maximálnemu a dlhodobému progresu. Bonusom je menší stereotyp a väčšia odolnosť voči zraneniam, pretože sa pracuje na rôznych oblastiach a nevytvára sa priestor na svalové dysbalancie.

Progress Culture ponúka osvieženie tréningu pre všetkých, ktorí chcú vyzerať dobre, disponovať nízkym percentom podkožného tuku, na tréningu zvládať varianty vzpieračských a trojbojárskych cvikov a zároveň mať kondíciu na to, aby vedeli po šprintoch odcvičiť základné prvky z gymnastiky.

Chcem to všetko. Je to možné?

Áno aj nie.

Záleží to od toho, na akej úrovni sa momentálne nachádzate a čo všetko ste ochotní tomu obetovať. Získavanie potrebných zručností, silových schopností, úrovne regenerácie a pracovnej kapacity si vyžaduje tvrdú prácu po veľmi dlhý čas.

Ak ale patríte medzi masochistov, dokážete sa prepracovať na úroveň, kedy ráno venujete základným gymnastickým cvikom, na obed zvládnete drepy s dvojnásobkom svojej hmotnosti a produkciu dynamickej sily pri vzpieračských cvikoch a večer absolvujete šprinty a rozvíjanie kondície. 6x týždenne. 3 mesiace bez prestávky.

Je logické, že nie každý má na to čas, chuť alebo podmienky. A práve preto si stačí vybrať cieľ z vyššie uvedených kategórii a nechať Progress Culture prispôsobiť tréning Vašim možnostiam a cieľom. S Progress Culture tak môžete trénovať 2x týždenne, ale aj 3x denne. Záleží to iba na Vás.

Tak čo? Už ste si vybrali svoju oblasť a cestu, ktorou sa chcete vydať?

Svalová hmota, sila, kondícia alebo iba dobrý pocit z tréningu? Ak poznáte kohokoľvek vo svojom okolí, kto má podobné ciele tak neváhajte. Zdieľajte s ním tento článok, spojte sa s ním a začnite spoločne dosahovať pokrok. Nie je na čo čakať. Uvažovania už bolo dosť. Poďte do akcie!

Ak chcete zažiť komplexný tréning podľa Progress Culture, siahnite po Úvode do silového tréningu.

-Miroslav Provazník

V prípade záujmu dostávať všetky novinky priamo do Vašej e-mailovej schránky, vyplňte nižšie, prosím, svoje meno a e-mailovú adresu.

Progress Culture môžete sledovať aj na Facebooku.