• -

Zdravé nie je…

Category : Články , Stravovanie

Urobte si krátky test a zistite, ako ste na tom so zdravím.

IMG_0805

Zdravie je pre Vás najdôležitejšie.

Ak nie je, tak by malo byť.

Od úrovne Vášho zdravia totiž závisí všetko. To, ako vyzeráte, ako sa cítite, ako napredujete v premene postavy, aké máte sebavedomie a chuť na sociálne interakcie, koľko zarobíte a aký kvalitný život vediete.

Prečo?

Prečo je zdravie najdôležitejšie?

Zdravie je fenomén, ktorý je v dnešnej dobe mimoriadne rozšírený. Každý chce žiť zdravo, byť zdravý a stravovať sa zdravo. Nárast popularity starostlivosti o svoje zdravie je oproti minulosti, kedy naše stravovanie pozostávalo z 90% časti z múky, neoddiskutovateľný.

Súvisí to pravdepodobne s kompenzáciou nášho životného štýlu, kedy na nás všade číha pracovný stres, znečistené ovzdušie a rôzne iné neduhy vyspelej spoločnosti.

Skrátka ten trend tu je.

A je to dobre. Pretože ako som už naznačil v úvode, zdravie ovplyvňuje celý rad vecí, ktoré majú priamy vplyv na kvalitu nášho života a na Váš vzhľad a výkon. Predpokladám, že o tie Vám ide najviac (keďže ste tu).

Zdravie teda ovplyvňuje to, ako vyzeráte. Ak totiž nie ste zdraví, nie len, že Vaša pleť bude v katastrofálnom stave, ale celkový Váš vzhľad bude taký „povädnutý“. Určite ste na sebe spozorovali, že počas choroby (napr. chrípka) vyzeráte skrátka horšie.

Nie je to ale spôsobené iba zovňajškom, ale aj úrovňou Vašej energie, ktorá je počas choroby extrémne nízka, pretože telo sa s chorobou snaží vysporiadať. O to viac, ak nie ste zdraví dlhodobo (napr. Vám dlhodobo nepracujú niektoré orgány efektívne ako si ukážeme ďalej).

Zdravie ovplyvňuje to, ako napredujete v premene postavy. Základným predpokladom na to, aby ste mohli veselo naberať svalovú hmotu a/alebo spaľovať tuk, je sila imunitného systému. Imunitný systém priamo súvisí, alebo je dopĺňaný, s funkčnosťou rôznych orgánov (napr. pečeň, ktorá pomáha zbavovať telo odpadných látok) a sústav (napr. funkčná tráviaca sústava, resp. tráviaci trakt ovplyvňuje až 80% imunitného systému).

Okrem imunitného systému je funkčnosť jednotlivých systémov nutná aj pre samotné naberanie svalovej hmoty a spaľovanie tuku z praktickejšieho hľadiska. Ak budete zanesení toxínmi, telo s nimi bude musieť bojovať a na nejaké spaľovanie tuku sa Vám vykašle.

Skrátka, byť zdravým je na nezaplatenie.

Zdravie je však pojem, ktorý je v dnešnej dobe veľmi nepochopený a často vysvetľovaný zle, pretože buď neviete, aké príznaky hľadať, alebo nie ste spojený so svojim telom a príznaky nevnímate. Postup je väčšinou nasledovný:

Budúci klient: „Všetko je OK, ale mám problém s tým, že nemôžem zhodiť tuk na bruchu...“

Ja (okrem analýzy stravovania): „A ako ste na tom zdravotne?“

Budúci klient: „V pohode, som zdravý.“

Ja: „Máte pravidelnú stolicu?“

Budúci klient: „Áno. Tak 3-4x týždenne.“

Ja (smutne): „Aha.“

Mám preto pre Vás návod, ktoré najčastejšie príznaky podlomeného zdravia hľadať. Berte to niečo, ako test svojho zdravia.

Poďme na to.

Zdravé nie je...

1.zdravé nie je budiť sa ráno bez energie a večer pred spaním riešiť útoky myšlienok.

2.zdravé nie je upadnúť poobede do „vyžieracieho módu“ a nevedieť sa ovládať (nemýliť si s hladom).

3.zdravé nie je vstávať na 10x, pretože prvých deväť zazvonení budíka je iba cvičných a Vy sa nedokážete zobudiť na prvýkrát.

4.zdravé nie je mať lepivú stolicu.

5.zdravé nie je mať na hlave 4 vlasy, ak ste žena. Husté a silné vlasy sú jedným zo základných ukazovateľov zdravia. Čiastočne to platí aj pre mužov, aj keď tu je nutné sledovať aj iné faktory.

6.zdravé nie je mať lámavé nechty.

7.zdravé nie je mať akékoľvek problémy s pleťou – vyrážky, ťažké akné, fľaky atď.

8.zdravé nie je mať problémy so zubami (patria sem aj zubné kazy).

9.zdravé nie je mať na chrbte druhý pár pŕs. Vaša subscapulárna riasa (riasa pod lopatkou) nemôže mať priemer 10cm. V tomto prípade by som na Vás uplatnil moju obľúbenú metódu dvoch „Š“ – šalát a švihadlo.

10.zdravé nie je, ak v sebe zadržiavate litre vody. Nie ste predsa akvárium.

11.zdravé nie je, ak si po občasnej (!) konzumácii bagety, pizze alebo iného „zakázaného jedla“ naordinujete 80km beh a 4 otčenáše. V tomto prípade je nutné obnoviť vzťah k jedlu a pozrieť sa na psychiku, ktorá súvisí aj s tráviacim traktom a minerálovými deficitmi.

12.zdravé nie je, ak sa ráno zobudíte normálne a večer pripomínate tehotnú ženu (platí aj pre mužov). Nafúknuté brucho je znak poškodeného tráviaceho traktu.

13.zdravé nie je, ak Vaše bradavky pripomínajú frisbee (muži) alebo, ak sa pýtate Vašej partnerky, či Vám tie nohavice nerobia veľký zadok. V tomto prípade je nutné skontrolovať hormonálny profil a započať zmeny na obnovenie hormonálnej rovnováhy.

14.zdravé nie je zažívať triašku vždy, keď sa nenajete každé 2 hodiny.

15.zdravé nie je, ak si Vaši kolegovia musia chrániť svoje zásoby sladkostí zámkom, pretože vždy, keď odídu na toaletu, ubudne im z nich. Závislosti na sladkostiach sú častým problémom a manifestujú podlomené zdravie.

16.zdravé nie je, ak Vaša plynatosť dosahuje kadenciu AK47 a/alebo, ak potrebuje grgať celý deň.

17.zdravé nie je, ak si na záchode potrebujete čítať pol hodinu, aby z Vás niečo vyliezlo.

18.zdravé nie je, ak si niekto, kto navštívi toaletu po Vás nemôže čítať, pretože si musí rukami držať nos.

19.zdravé nie je, ak trpíte zlomeninou zakaždým, keď do Vás niekto hodí žuvačku. Rednutie kostí je znakom výrazných vitamínových a minerálových deficitov.

20.zdravé nie je, ak Vám ráno padá pyžamo (muži) alebo, ak sa frekvencia Vášho cyklu (ženy) rovná frekvencii prázdnin Vášho dieťaťa.

21.zdravé nie je, ak máte pravidelne riedku stolicu. Zdravá nie je akákoľvek anomália v súvislosti so stolicou – zápcha, nepravidelná stolica, krvácanie atď.

Tak čo? Našli ste sa v niektorom bode?

Bolo tých bodov viac?

Netrápte sa, nie ste v tom sami. Väčšina mojich klientov začínala tak, že sa na nich vzťahoval minimálne jeden z týchto bodov (u väčšiny to bolo viac).

To už je však minulosťou.

Dosiahli sme to prostredníctvom správnej stratégie v stravovaní, ktorá nám umožnila ozdraviť tráviaci trakt a všetky dôležité orgány a odstrániť vitamínové a minerálové deficity. Výsledkom toho je rast nových vlasov, zlepšenie kvality nechtov a pleti, žiadne pocity nafúknutého brucha a u mnohých aj prelomenie bariéry v spaľovaní tuku.

Bonusom je potom zvýšenie sebavedomia a celkovej životnej energie, čo má za následok zvýšenie kvality života a väčšej radosti z neho.

Moji klienti nie sú odlišní od Vás. Majú prácu, rodiny, záujmy. Jediné v čom je rozdiel je, že sa rozhodli do seba investovať a môžu si tak už užívať výsledky. Pridajte sa k nim a nechajte sa mnou viesť.

-Miroslav Provazník

Ak ste v článku našli užitočné informácie a páčil sa Vám, dajte stránke Progress Culture na Facebooku „páči sa mi to“ a zdieľajte ho so svojimi blízkymi. Informácii bude oveľa viac.

V prípade záujmu dostávať všetky novinky priamo do Vašej e-mailovej schránky, vyplňte nižšie, prosím, svoje meno a e-mailovú adresu.